چهارشنبه 20 آذر 1398 _ 13 ربيع الثاني 1441
  آمار سايت
مهمان : 1557
امروز :
ديروز :
ماه :
 
تاریخ : چهارشنبه 16 دي 1394     |     کد : 271

یک دندانپزشک در گفت‌و‌گو با آنا مطرح کرد:

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان عامل اصلی بروز بوی بد دهان است
یک دندانپزشک، عنوان کرد: بوی بد دهان علت‌های مختلفی دارد که رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان از عوامل اصلی بروز این مشکل است.

دکتر سید مصطفی فاطمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی آنا با بیان اینکه مهم‌ترین علت بروز بوی بد دهان، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به طور موثر است،گفت: افراد باید به مدت سه تا پنج دقیقه دندان‌های خود را با مسواک شست‌و‌شو دهند؛ زیرا در غیر اینصورت شست‌و‌شوی انجام شده نمی‌تواند موثر باشد و زمینه بروز بوی بد دهان را ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: البته صرفا مسواک زدن در بهداشت دهان و دندان نمی‌تواند موثر باشد و افراد باید توجه داشته باشند بعد از استفاده از مسواک و نخ دندان هیچ مواد غذایی در بین دندان‌های آنها نباشد.

این دندانپزشک درباره علت‌های بوی بد دهان، گفت: بوی بد دهان موجب ایجاد اختلال در رابطه اجتماعی افراد می‌شود؛ زیرا این امر موجب آزار اطرافیان می‌شود، بنابراین مراجعه به دندانپزشک برای بررسی علت بوی بد دهان و درمان آن امری بسیار ضروری است.

فاطمی درباره راهکاری‌های موقتی رفع بوی بد دهان، عنوان کرد: برخی افراد برای از بین بردن بوی دهان از اسپری‌های خوشبو کننده دهان و آدامس استفاده می‌کنند و این در حالی است که استفاده از این مواد هیچ تاثیری در درمان ندارد و صرفا برای مدت کوتاهی موجب از بین رفتن و یا کاهش بوی بد دهان می‌شود.

وی افزود: در ایجاد بوی بد دهان عوامل مختلفی از قبیل بیماری‌های دهان و دندان، عفونت‌های لثه، استفاده از مواد دخانی و بیماری‌های سایر اعضای بدن مانند دستگاه گوارش نقش دارد، بنابراین افراد در ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنند و در صورت نیاز به پزشک دیگری ارجاع داده شوند.

این دندانپزشک درباره تاثیر بیماری‌های دهان و دندان در بروز بوی بد دهان، گفت: پوسیدگی دندان، عفونت لثه، وجود دندان خراب در دهان و غیره موجب بروز بوی دهان می‌شود.

فاطمی افزود: در برخی موارد مواد غذایی در بین روکش و پروتز‌های دندانی می‌ماند و موجب بروز بوی بد در دهان می‌شود.نوشته شده در   چهارشنبه 16 دي 1394  ساعت  12   توسط   مسئول روابط عمومی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید